Підкажіть, будь-ласка, мій дід помер у 1995 році, пропрацювавши в колгоспі близько 20 років, а потім у школі такий же термін. Певно він мав право на земельний пай. Спадкоємці є. Чи може моя родина отримати пай, з чого почати роботу? Бабуся пропрацювала у школі на селі близько 50 років. На що вона може розраховувати (в плані паю)?
Добрий день.Дякую Вам за відповіді на мої запитання які були надісліні раніше.Хочу запитати слідуюче,чи може одна людина отримати безкоштовно земельні ділянки під будівництво і обслуговування житлового будинку в різних сільських радах.
Як оформить правильно сертификат (не державний акт) на земельний пай виданий батьку який помер 5 років тому але заповів все мамі яка жива на одного з синів.Дуже вам дякую за відповідь
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Василь,
так як згідно з земельним законодавством України земельну частку (пай) заборонено продавати, чи дарувати, передати його можн
... Читати далі »
1) арендатор "втихаря" распахал земли сенокосов для выращивания с/х культур. арендная плата арендодателям не выплачиввается, но начисляется как за сенокосы, а не за пашню. законно ли это (я имею ввиду распахивание)? если нет, то каким нормативным актом руководствоваться и как это все даказать в суде? 2) тот же арендатор подал в суд иск с требование о "поновленні" договоров аренді, срок действия которіх закончился 2 месяца назад руководствуясь ст.33 ЗУ "Об аренде земли". о своем намеренииии пролонгировать отношения как того требует договор аренды земельного участка арендатор не сообщил, но в суд подал. как можно выиграть это дело? на что делать ударение и
... Читати далі »
Дві сестри проводили судову справу на предмет поділу приватного будинку після смерті батьків. Заповіту не було, суд поділив будинок між ними обома. Одна із сестер,в будинку не проживала більше 20 років, і зараз живе в іншому та більш забезпечена,вимагає в сестри з малолітньою дитиною,яка забезпечена набагато менше, сплатити ще 14 тис.грн збитків моральних і за частину зайвої площі (при її зарплаті медсестри до 1тис.гр.)Будинок ділили в судовому порядку і вимогу сплати 14тис. задовольнили у суді. до біднішої сестри приходять працівники виконавчої служби з погрозами виселити за борг і заявляють, що сестра купить цю половину. Не береться до уваги нова судова справа по даному будинку-по прибудові і гаражу. Мало того, багатша сестра встигла продати свою половину будинку(без остаточного вирішення справи по
... Читати далі »
Після смерті бабусі і дідуся по батьковій лінії залишився будинок у селищі міського типу (землі 18 соток). Батько мій також помер, приватизацією землі займається мама. Кілька років документи пролежали у відповідній організації м.Бородянка. Нещодавно мама дізналася, що їх передали приватному нотаріусу у м.Києві. Цей нотаріус сказав, що 18 соток - це 2 ділянки і тому буде 2 акти вартістю по 3 тис. грн. кожний. Чи правомірно це? Чи може хтось хоче нажитися за наш рахунок?
Добрий день, підскажіть будь-ласка, я намагаюся оформити в оренду декілька соток землі (не будучи прописаним в селі), яку моя сім'я обробляє 20 років, але вона не приватизована (знаходиться біля участку, але є тех. зоною) В сіль. раді сказали написати заяву до виконкому сіль.ради. з проханням передати землю в оренду на 49р. Скажіть будь-ласка, чи можуть вони відмовити, та якщо можна зміст заяви. Завчасно дякую
Згідно з рішенням сільської ради мені був наданий дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та зобов`язано мені замовити відповідні роботи в землевпорядній організації. 1. Які структури виконують ці роботи і порядок замовлення цих послуг?
2. Існує або ні кінцевий термін дії вищезазначеного рішення сільради? ... Читати далі »
Питання щодо безплатних державних актів,В мене є рішення сесії селищної ради в якому вказано.....Надати дозвіл гр....на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею0.1212 га для будівн.і обсл.житл.будинку і т.д. Мені в селищній раді сказали.що я повинен знайти проектну організацію і укласти з ними договір про розробл.проекту землеустр. щодо відведення зем.ділянки.Так вона,ця організація вже 12 місяців виготовляє проект,а толку ніякого лишень тягне кошти.То хто повинен виготовити безплатний державний акт?
Я придбав квартиру в багатоквартирному будинку,до квартири колишній власник мав гараж ,але ніяких документів на даний гараж він немає.Підкажіть будь-ласка,як оформити документи на даний гараж.Гараж стоїть біля будинку де я придбав квартиру,щодо землі ,то в селищній раді неможуть сказати точно чия то земля,чи то земля під обслуговування даного будинку,чи земля селищної ради.
Доброго дня скажіть будласка чи можливо получити дозвіл під забудову будинку на 1 сотці землі чи двох сотках в Києві?
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Дмитро, згідно пункту 3.26 Державний Будівельних Норм затверджених Державним комітетом будівництва та архітектури від 17.04.1992 року №44 садибна забудова площею ділянок менше 600 кв м повинна забезпечуватися централізованим водопроводом, а малоповерхова забудова площею приква
... Читати далі »
Підкажіть, будь ласка, пенсіонеру, який отримав 2 га для ведення с.г. потрібно реєструватись як приватному підприєцю для ведення дільності? Чи я можу продавати рештки зі свого господарства без жодних реєстрацій? А ще кажуть, що потібно фермерське господарство реєструвати. В яких випадка це потрібно робити? Відповідь юриста Андрія Барановського:
Добрий день! Які документи необхідно зібрати для оформлення договору дарування на участок (пай) землі? Як ий відсоток ми повинні заплатити державі та нотаріусу?
Добрий день! Які документи необхідно зібрати для оформлення договору дарування на участок (пай) землі? Як ий відсоток ми повинні заплатити державі та нотаріусу? Жилий будинок на ділянці вже в даруванні онуку від батька , а земля належить матері (хоче подарувати сину)
Здравствуйте, скажите, пожалуйста, как в государственном акте правильно писать целевое назначение.Для комерцыйного використання или для роздрібної торгівлі та комерційних послуг.В решении сель.совета написано для комерційного призначення.Большое спасибо.
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Якщо в рішенні сесії сільської ради вказано, що земля має комерційне цільове призначення, то саме це потрібно
... Читати далі »
Звернувся із заявою в міськвиконком про виділення 5м.уздовж моєї огорожі це 18 м. для посадки саду ,отримав відмову мативуючи ,що ця земля загального користування. Відстань від мого забору до зеленої зони парку складає 15 м. Надіслав скаргу меру міста отримав теж відмову,хоча у сусіда садок існує неодин рік на землі так званного загального користування. Порадьте, що потрібно зробити далі, для отримання цієї землі,до кого звернутись, чи оскаржити ці відмови.