Вітаю всіх користувачів і гостей сайту. Я повернувся з відпустки і починаючи з завтра буду знову давати відповіді на Ваші питання і допомагати Вам розвязати земельні проблеми.
Моїй бабусі, було надано сільською радою, в користування (для ведення ОСГ) два земельних участка (площею 0,20 та 0,24га), на один із них, пів року тому (на 0,20га було написана заява на безкоштовну приватизацію для ведення ОСГ крім того, одночасно була подана заява на приватизацію земельної ділянки біля будинку, під забудову, документи ще не готові, тобто акту на руки ми ще не отримали. Чи може бабуся написати ще одну заяву на безкоштовну приватизацію для ведення ОСГ на другу ділянку, площею 0,24га , якщо ми дану ділянку обробляємо уже більше 15років.
Добрый день! Подскажите пожалуйста, могут ли проводится аукционы без Лицензионных условий на их проведение? Если нет, то каким образом аукционы были проведены в Черкассах 22 июля?
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Євгеній, віповідно до частини 3 статті 137 Земельного кодексу України проведення земельних торгів здійснює юридична особа, яка має дозвіл (ліцензію) на проведення земельних торгів, на підставі договору з відповідним органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, чи державним органом приватизації. Т
... Читати далі »
Я понад 12 років перебуваю в сільраді у черзі на отримання земельної ділянки під забудову,але це питання залишається не вирішеним, хоча особам, які подали відповідні заяви після мене, земельні ділянки були надані.Чим передбачається черга на отримання земельних ділянок, її правовий статус та порядок оголошення інформації особам про їх знаходження в черзі .
Добрий день! Підскажіть де потрібно брати чи хто видає документи щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки?
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Емілія,
довідки щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки видає орган державного земельного кадастру в залежності від
... Читати далі »
Добрий день. Мене цікавить питання чи можу я взяти земельну ділянку під забудову для трирічної дитини, якщо обоє батьків вже отримали ділянки.
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Олег,
Згідно з Земельним кодексом України, а саме зі статтею 121, кожен громадянин України має право на безкоштовне отримання земельної ділянки в межах норм безоплатної приватизації
... Читати далі »
Житель села получил решение на получение земли, заплатил деньги на изготовления акта и в этот момент умирает. Как поступить наследнице (по завещанию имеет право на все наследство). Ждать изготовление акта(изготовят ли на покойного человека)или обратиться к совету с просьбой переоформить решение на свое имя?По завещению ей полагается еще дом с приусадебым участком который был приватизирован ранее и изговлены гос.акты старого образца,теперь переоформляются на гос.акты нового образца.
Доброго дня! підскажіть будь ласка скільки мені потрібно відступити від межі сусіда щоб побудувати гараж? межа проходить по городу і рядом немае будівель. Роман м. Київ.
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Романе, якщо ви живете в місті м. Києві - вам потрібно звернутися з заявою на імя голови міської ради з проханням надати вам дозвіл на будівництво гаража. Викон
... Читати далі »
Сосед отодвинул забор на 1м фасад.,и еще построил 2 гаража закрыв мне въезд в огород,на плане у меня въезда нету,потому что там зеленая линия городской власти, я был в арх.города документов у него нет,я написал в департ.своего района,они пришли, посмотрели и ждут теперь докум. от него а он дальше строит и говорит,что суд ему выгодно он заплатит только 1% от суммы застройки,он препод.Одеского юр.фака и говорит что любой суд выиграет, что мне делать подскажите? Відповідь юриста Андрія Барановського:
У меня 12 соток в городе. Разрешено приватизировать 10 соток. Как быть с остальными двумя?
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Віктор,
згідно з Земельним кодексом України, а саме статтею 121 ви зможете безкоштовно отримати для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара
... Читати далі »
Мені подарувала мама земельну ділянку.Підкажіть,куди треба звертатися з договором дарування,щоб виготовити державний акт на своє ім"я.Чи існує строк,протягом якого я повинна вступити в право власності і що робити,якщо за цей час мені не виготовили державний акт?Чи не втрачає моя мама право користування землею на період переоформлення?
Відповідає юрист Андрій Барановський:
Настя, для того, щоб виготовити державний акт на землю на Ваше імя, Вам необ
... Читати далі »
Скажіть, будь-ласка, яку відповідальність буде нести фізична особа, яка на своїй земельній ділянці, на якій вже знаходиться житловий будинок і допоміжні приміщення самовільно побудувала ще один житловий будинок без жодних дозволів і плану забудови. Дякую!
Відповідає юрист Андрій Барановський:
Любов, згідно з Кодексом України "Про адміністративні правопорушення"
... Читати далі »
В мене питання, а може бабуся спершу приватизувати землю на себе, яка була надана їй в користування, а потім вже взяти рішення під забудову, чи це буде правильно чи ні?
Відповідає юрист Андрій Барановський:
Відповідно до п.в ч.1 ст.81 Земельного кодексу України Ваша бабуся має право звернутися із заявою у сільську ра
... Читати далі »
Я написала заяву в сільську раду для виділення мені ділянки під будівництво. Ділянка розміром 0,5 га обробляється мною. Мені сільська рада виділила 0.25 га, а інші 0,25 га, я б хотіла взяти в оренду для ведення сільського господарства, але одночасно зі мною на ці 0,25 написав заяву житель даного села в заяві вказав, що хоче отримати дану ділянку під будівництво. Як я можу отримати ці 0.25 га?чи можливо це на підставі яких документів і які аргументи на захист моєї сторони можуть вплинути на рішення депутатів сільської ради