Вот, хотела с Вами посоветоваться, каким образом можно приобрести земельный участок (либо отвести) с земель государственной или комунальной собственности без аукциона (например, строительство больницы в селе без проведения аукциона)
Відповідь:
Відповідно до ч.2 ст.134 Земельного Кодексу України не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі: ... Читати далі »
Доброго дня! При нагоді хочу висловити Вам вдячність за створення досить потрібного сайту. Підкажіть, будь-ласка: 1. Чи можу я отримати земельну ділянку в місцевості, відмінній від тієї де я зареєстрований? 2. Які документи потрібні для отримання земельної ділянки? 3. Після отримання законної землі чи можна її передати у спадщину чи у власність іншій особі (родичу)? 4. Скільки одна особа може отримати земельних ділянок? 5. Протягом якого терміну я можу отримати відмову у виділенні ділянки чи згоду?
Відповідь юриста Андрія Барановського:
1. Згідно чинного законодавства Укр
... Читати далі »
Міська рада передала загальне подвір’я Волинському окружному адміністративному суду в постійне користування, не обумовивши про сервітутний прохід до мого будинку. Суд загороджує надану йому землю парканом, в чому є перешкода для мене в проході (проїзду) до мого будинку. Іншого проходу в мене немає. Суд стверджує виробити мені судовим рішенням акт на сервітут, але мені здається, що цього сервітуту я через суд все рівно не отримаю. 06.02.09р. на земельній сесії в міській раді депутати, Соколовська (заступник міського голови), Кухарчук (голова управління земельних ресурсів) запевнили, що сервітут який є на плані дійсний. 09.02.09р. я пішла в міську раду і управління земельних ресурсів за уточненням відповіді. Вияснилося, що того дня всі похворіли і приходити мені тепер через тиждень. Але я завітала до юриста міської ради (Го
... Читати далі »
Доброго дня! Чи можемо ми, мешканці, триквартирного одноповерхового будинку приватизувати при будинкову ділянку, яка закріплена за нашим будинком рішенням виконкому в 1955р., не створюючи об’єднання співвласників, якщо будинок знаходився на балансі ЖЕК(на даний момент знятий з балансу)?Чи потрібно робити містобудівне обґрунтування та проект відведення землі, враховуючи існуюче рішення про закріплення певної земельної ділянки за нашим будинком? Попередньо дякую.
Мені відмовили у виділенні ділянки під забудову, посилаючись на те, що немає на балансі землі, навіть відмову письмову дали! Це було минулого року, а весною цього року земельні ділянки видавались людям, зокрема місцевим депутатам. Звернувся в місцеву прокуратуру, але там навіть не розглядали мою заяву, одразу сказали що відмова. Я наполіг на письмову форму відповіді, яка за 7 днів була готова. як я можу отримати довідку про те, що ділянки видавались після відмови? Куди і як написати запит для отримання такої довідки?
Яким чином ділиться ділянка біля приватного будинку, якщо в будинку два господаря, земля не поділена і не приватизована?!
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Відповідно до ч.4 ст.120 Земельного Кодексу України при переході права власності на будівлю та споруду до кількох осіб право на земельну ділянку визначається пропорційно часткам осіб у вартості будівлі та споруди, якщо інше не передбачено у договорі відчуження будівлі і споруди. Також, при приватизації з
... Читати далі »
У моей матери есть С/Х пай на 7 га пашни в селе. Мать этот пай сдаёт в аренду фермеру. Могу ли я сдавать только определённую часть пая, а на остальной части посадить сад? Большое спасибо!!!
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Відповідно до ч.1 ст.317 Цивільного кодексу України власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном. Ваша мати, як власник земельної частки (паю) ,має право сама визначати, яку частину земельної ділянки во
... Читати далі »
На участке моей бабушки, есть часть 0,065га технической земли, которую как сказали нельзя приватизировать. Я написал заявление в сельсовет о предоставлении мне этой части земли в аренду на 49лет. В результате получил разрешение только на три года. Они ссылаются на мораторий, но он же только касается продажи. Скажите, пожалуйста, какой их аргумент (по логике) и почему нельзя было получить на 49 лет?
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Стосовно мораторію на продаж землі, Ви праві, він встановлений на продаж землі сільськогосподарсь
... Читати далі »
Доброго времени суток! Вопрос такой; У мамы был пай 18 га с/х назначения, сдавала в аренду,16.06.2006 умерла, я т.е сын стал наследник, со мной договор никто не заключал, но землей пользовались. Вопрос:1.Утратил ли силу прежний договор аренды после 16.06.06(т.е. смерти мамы).2.могу ли я подать иск в суд на арендатора, о незаконном пользовании землей без договора аренды, и возмещении материальной компенсации в связи с этим, если таковая возможна, и каковы должны быть ее размере(если таковая возможна), и вообще с чего начать решать этот непростой вопрос.
Добрий день! Я виріс та проживаюу в селі з батьками. там же і прописаний. Близько 5-ти років тому, я придбав за гроші земельну ділянку з будовою, рік тому- одружився. Чи маю я право отримати безоплатно земельну ділянку в даному селі? Депутати сільської ради не виділяють, мотивуючи, що в мене є земельна ділянка. яку я купив!. Дякую.!
Чоловік по смерті батька успадкував навпіл з мачухою земельну ділянку 43 сот, цільовим призначенням якої є 25 сот-забудова та 18 сот-присадибне господарство. Мачуха хоче залишитись у будинку, компенсувавши половину його вартості грошима, відповідно, за собою хоче залишити 21.5 сот, де знаходиться будинок. Питання: як розподілятиметься цільове призначення чоловікової частини ділянки без забудови після успадкування. Відповідь юриста Андрія Барановського:
Мій дідусь помер 10 років тому, державного акту немає на земельну ділянку,яка йому належала. Заповіта він теж не написав. Чи можу я приватизувати цю земельну ділянку без заповіту. як правильно оформити документи.чи може сільська рада мені відмовити в приватизації. Наперед дякую.
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Ви можете приватизувати земельну ділянку без заповіту, для цього потрібно подати заяву на приватизацію земельної ділянки при умові
... Читати далі »
Добрий вечір. Я проживаю у селі, мати чоловіка померла. Наші будинки та городи розташовані по сусідству.Чи можу я приватизувати матину земельну ділянку якою я користуюсь якщо я вже маю приватизацію на свій будинок та город. Дякую
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Якщо, Ви використали своє право на безкоштовну приватизацію землі, яка за цільовим призначенням є такою ж як і у матері, то відповідно до ч.4 ст. 116 Земельного Кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання, Ви не зможете приватизувати земельну ділянку, якою корист
... Читати далі »