Министерство аграрной политики и продовольствия Украины разместило на своем сайте для публичного обсуждения проект закона об обороте сельскохозяйственных земель, который Кабинет министров должен был подготовить и внести в парламент еще в марте. Об этом пишет УНИАН.
Согласно тексту документа, Минагропрод намерен предложить Раде узаконить продажу прав аренды земли и права пользования землей для сельскохозяйственных нужд (эмфитевзис). Владелец земли будет иметь преимущественное право на выкуп этих прав
... Читати далі »
Закон об обороте земель сельхозназначения будет принят до конца года.
Об этом заявил министр аграрной политики и продовольствия Тарас Кутовой, передает «УНИАН».
«Если говорить о KPI (ключевые показатели эффективности. — Ред.), то первый — это принятие закона «Об обороте земель сельхозназначения». Я планирую, что он будет в Верховной Раде в рабочем сост
... Читати далі »
Чи можна рішенням суду вплинути на ситуацію формування ринку землі ринку в Україні? Колонка Андрія Павлишина
Уже п'ятнадцять років в Україні ведуться дискусії про доцільність введення мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Думки аналітиків, юристів, аграріїв підкріплюють аргументацію як "за", так і "проти", а парламентське лобі просуває
... Читати далі »
Групою народних депутатів у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 4727 про внесення змін до Земельного кодексу щодо мораторію на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земель с/г призначення.
Обуховский районный суд Киевской области удовлетворил иск прокуратуры Киевской области о возвращении в государственную собственность 5 га земель водного фонда на территории Украинского городского совета Обуховского района. Об этом стало известно из сообщения пресс-службы прокуратуры Киевской области.
Установлено, что Обуховской районной государственной администрацией в 2008 году неправомерно предоставлено в частную собственность гражданам земельные участки водного фонда площадью 5 га, расположенные на островах Каневского водохранилища. Передача в собственность гражданам указанных земель прямо противоречит требованиям Земельного и Водного кодексов Украины.
Судом подтверждена правовая позиция прокуратуры. Прокуратурой области принимаются меры по исполнению реше
... Читати далі »
Европейский суд по правам человека (European Court Of Human Rights) принял к первичной экспертизе жалобы украинских владельцев земельных паев на ограничение их прав на собственность. Об этом в своем Facebook сообщила неправительственная организация EasyBusiness.
Заявители жалуются, что законодательное ограничение на отчуждение земли и изменение ее целевого использования непропорционально и отрицательно влияет на экономическую ценность земли, а также нарушает статью 1 Протокола N1.
Любой застройщик знает, что землеотвод – это одна из самых тяжелых бюрократических процедур.
Вопрос, почему эта процедура в нашей стране такая сложная, мы не рассматриваем. Однако, как стало известно ProfiDom.com.ua, портал «Столичная недвижимость» подсчитал, сколько же бумаг нужно собрать в процессе получения разрешения на землеотвод.
Получается, что, при самых благоприятных условиях процесс отвода земельного участка под строительство в Киеве для инвесторов-юридических лиц занимает 9-10 месяцев, а то и до года. Это – в идеальном случае, если органы вовремя выдают все справки, никто ни на каком этапе процесс не тормозит. А собрать за это время нужно, ни много ни мало – 55 различных документов.
Это – с момента подачи ходатайства до момента выхода правоуст
... Читати далі »
Частина друга ст. 134 Земельного кодексу України в новій редакції передбачає, що не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі:
розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб;
використання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих дозволів;
Державна служба України і питань геодезії, картографії та кадастру на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України повідомляє.
За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2015 рік становив 143,3%.
Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті Податкового к
... Читати далі »
Главу Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру Максима Мартинюка вважають людиною Володимира Гройсмана, пише Олена Романюк у №25 журналу Корреспондент від 26 червня 2015 року. Саме він майже відразу після перемоги Майдану призначив свого земляка головою Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Як каже сам Мартинюк, тоді перед ним поставили два завдання – викорінити корупцію і провести децентралізацію, покликану остаточно припинити зловживання у відомстві.
Очевидно, що з цими завданнями держчиновник певною мірою впорався, оскільки через рік вже Кабінет Міністрів призначив його главою реформованого Держгеокадастру – не менш, а то й більш корумпованого відомства, ніж ДАБІ. Робота у відомстві Мартинюка чекає та сама – боротьба
... Читати далі »
Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою». За законопроект № 0904 проголосувало 235 народних депутатів. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, повідомила прес-служба Держгеокадастру.
Прийняття цього документа дозволить встановити єдині правила і підходи у сфері землеустрою та усунути розбіжності, які досі існували у чинному законодавстві.
Уряд на засіданні у середу підтримав постанову про затвердження порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.
Згідно з порядком переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, із якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства зв’язані адміністративно або територіально.
Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект №2171 "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних".
За відповідне рішення проголосували 279 нардепів.
Публічну інформацію у формі відкритих даних визначили як безкоштовну і дозволили її копіювання та використання, зокрема і з комерційною метою.