Дві сестри проводили судову справу на предмет поділу приватного будинку після смерті батьків. Заповіту не було, суд поділив будинок між ними обома. Одна із сестер,в будинку не проживала більше 20 років, і зараз живе в іншому та більш забезпечена,вимагає в сестри з малолітньою дитиною,яка забезпечена набагато менше, сплатити ще 14 тис.грн збитків моральних і за частину зайвої площі (при її зарплаті медсестри до 1тис.гр.)Будинок ділили в судовому порядку і вимогу сплати 14тис. задовольнили у суді. до біднішої сестри приходять працівники виконавчої служби з погрозами виселити за борг і заявляють, що сестра купить цю половину. Не береться до уваги нова судова справа по даному будинку-по прибудові і гаражу. Мало того, багатша сестра встигла продати свою половину будинку(без остаточного вирішення справи по прибудові, гаражу і спільному в'їзду).Тепер покупець по довіреності ходить на судові засідання.Працює він в міліцейських органах і шантажує біднішу.
Відповідь юриста Андрія Барановського: Шановна Леся, виконавча служба може вимагати тільки те, що передбачено в Законі України "Про виконавче провадження".
Статтею 4 вказаного закону передбачено, що заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на майно боржника; 2) звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника; 3) вилучення у боржника і передача стягувачеві певних предметів, зазначених у рішенні; 4) інші заходи, передбачені рішенням. Стосовно судового спору, що був програний Вами, раджу звернутися до адвоката, чи юриста, який подивиться всі ваші документи і тоді зробить висновок, як Вам можна допомогти. Стосовно того, що покупець шантажує біднішу сестру, раджу звернутись до органів прокуратури з заявою про шантаж.
|