1) арендатор "втихаря" распахал земли сенокосов для выращивания с/х культур. арендная плата арендодателям не выплачиввается, но начисляется как за сенокосы, а не за пашню. законно ли это (я имею ввиду распахивание)? если нет, то каким нормативным актом руководствоваться и как это все даказать в суде? 2) тот же арендатор подал в суд иск с требование о "поновленні" договоров аренді, срок действия которіх закончился 2 месяца назад руководствуясь ст.33 ЗУ "Об аренде земли". о своем намеренииии пролонгировать отношения как того требует договор аренды земельного участка арендатор не сообщил, но в суд подал. как можно выиграть это дело? на что делать ударение и что доказывать?
Відповідь юриста Андрія Барановського: Шановна Ірино, акцент в даному випадку треба робити на використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, відповідно до ст. 24. Закону України "Про оренду землі" орендодавець має право вимагати від орендаря: використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди. Стосовно пролонгації договору оренди землі, якщо орендодавець протягом місяця не заперечив передачу в оренду землі, тоді договір пролонгується на той самий термін і на тих же умовах.
Раджу Вам скористатися ст. 30 вищевказаного закону, яка передбачає зміну умов договору оренди землі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Пишете (обовязково) листа орендарю з вимогою використовувати землю за цільовим призначенням, якщо він не згоден звертаєтесь до суду і розриваєте договір.
|