Доброго дня! Чи можемо ми, мешканці, триквартирного одноповерхового будинку приватизувати при будинкову ділянку, яка закріплена за нашим будинком рішенням виконкому в 1955р., не створюючи об’єднання співвласників, якщо будинок знаходився на балансі ЖЕК(на даний момент знятий з балансу)?Чи потрібно робити містобудівне обґрунтування та проект відведення землі, враховуючи існуюче рішення про закріплення певної земельної ділянки за нашим будинком? Попередньо дякую.
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Шановна Оксано, на мою думку, Вам потрібно обов’язково створювати об’єднання співвласників відповідно до вимог Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".
Статтею 89 Земельного кодексу України передбачено, що земельна ділянка може належати на праві спільної сумісної власності співвласникам жилого будинку, співвласники земельної ділянки, що перебуває у спільній сумісній власності, мають право на її поділ або на виділення з неї окремої частки. Виходячи з вищевказаного, спочатку Ви повинні приватизувати при будинкову територію на праві спільної сумісної власності, а потім вже ініціювати питання виділення часток спільної сумісної власності в натурі. Стосовно питання, чи потрібно робити містобудівне обґрунтування, думаю, непотрібно, якщо на Вашій території розроблений та затверджений генплан забудови. Проект відведення непотрібен, якщо при прийнятті рішення про закріплення певної земельної ділянки за Вашим будинком були визначенні межі земельної ділянки.
Меня тоже интересует этот вопрос. А если в нашем доме жильцы не хотят создавать ОСМД. Как тогда реализовать свое право на пользование придомовой территорией?