Доброго времени суток! Вопрос такой; У мамы был пай 18 га с/х назначения, сдавала в аренду,16.06.2006 умерла, я т.е сын стал наследник, со мной договор никто не заключал, но землей пользовались. Вопрос:1.Утратил ли силу прежний договор аренды после 16.06.06(т.е. смерти мамы).2.могу ли я подать иск в суд на арендатора, о незаконном пользовании землей без договора аренды, и возмещении материальной компенсации в связи с этим, если таковая возможна, и каковы должны быть ее размере(если таковая возможна), и вообще с чего начать решать этот непростой вопрос.
Відповідь юриста Андрія Барановського: Основними нормативно-правовими актами, що регулюють порядок оренди землі, э Земельний кодекс України, Цивільний кодекс України, Закон України "Про оренду землі", Постанова КМУ №220 від 3.03.2004 року "Про затвердження типового договору оренди землі".
Вам потрібно переглянути умови договору оренди землі, на яких Ваша мати передавала в оренду земельну ділянку. При цьому звернути увагу на такі моменти: 1. Чи э смерть орендодавця підставою для зміни умов або припинення договору оренди землі. 2. Чи не переходять права ы обов’язки орендодавця до його спадкоємців за договором після його смерті. 3. Чи не пролонгується цей договір на новий строк ы на тих самих умовах у разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди. Якщо в договорі э умова про розірванні його в разі смерті орендодавця, а орендар користується землею, ви маєте право, як спадкоємець заявити вимогу про розірвання договору ы відшкодування плати, що не була сплачена за договором оренди за весь період, за умови, що договір діяв на цей час. Якщо договір був пролонгований на такий самий термін ы на тих умовах, що були раніше, Ви маєте право розірвати договір оренди на підстави Цивільного кодексу України, у зв’язку з тим, що орендар не вносить орендну плату протягом трьох місяців підряд.
|