Верховная Рада усилила ответственность за ведение сельскохозяйственного производства на земельных участках сельскохозяйственного назначения без разработки и утверждения проекта землеустройства. За принятие в целом законопроекта # 2626 проголосовали 389 депутатов при 226 необходимых, пишет Украинские новости. Согласно поправкам законопроекта ко второму чтению, было предложено принятые в первом чтении изменения в части ответственности за использование сельскохозяйственных земель без разработки и утверждения проекта землеустройства учесть в Земельном кодексе, а не в Кодексе об административных правонарушениях, как было принято. Но депутаты эту поправку не приняли. Так, согласно принятому зак
... Читати далі »
Розкажіть, будь-ласка, про порядок внесення змін до державного акту на право приватної власності на земельну ділянку у моєму випадку: Я маю державний акт на земельну ділянку №34. Державний акт має реєстраційний номер в Книзі запису державних актів та виданий міськрадою від 27.12.2001 р. Але рішенням міськради від 20.12.2001 р. було змінено адресу земельних ділянок по моїй вулиці і відповідно моя земельна ділянка отримала №30. На сьогодні виконавчий комітет міськради та відділ земельних ресурсів говорять, що мій державний акт недійсний. Порадьте, як юридично правильно змінити адресу земельної ділянки в державному акті на право приватної власності на земельну ділянку.
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, нужно ли заключать дополнительное соглашение с городским советом (арендодателем) предпринимателю (арендатору) к договору аренды земли, если горсовет утвердил новую нормативную денежную оценку земли?
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю" плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. ... Читати далі »
Доброго дня. Якщо можливо, скажіть будь-ласка чи потрібна зміна цільового призначення або функціонального використання землі для будівництва штучних водойм ставків копаней?
Відповідь юриста Андрія Барановського:
Відповідно до ч.2 ст. 59 власники на своїх земельних ділянках можуть у встановленому порядку створювати рибогосподарські, протиерозійні та інші штучні водойми. Частиною 1 ст. 19 Земельного кодексу України наведено чіткий п
... Читати далі »
У мене з чоловіком є державні акти на право власності земельними ділянками для особистого селянського господарства , що сумарно дає 1,1 га землі. У сільській раді на нашу відповідну заяву виділили ще 0,15 га землі, проте рішенням сесії відмовили у приватизації, мотивуючи тим, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться один раз по кожному виду використання. А згідно ЗУ "Про особисті селянські господарства" ст.5 , громадяни, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення ОСГ в розмірі менше 2,0 га, мають право на збільшення ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення ОСГ. Чи маємо ми право на приватизацію землі до 2,0 га? ... Читати далі »