У мене з чоловіком є державні акти на право власності земельними ділянками для особистого селянського господарства , що сумарно дає 1,1 га землі. У сільській раді на нашу відповідну заяву виділили ще 0,15 га землі, проте рішенням сесії відмовили у приватизації, мотивуючи тим, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться один раз по кожному виду використання. А згідно ЗУ "Про особисті селянські господарства" ст.5 , громадяни, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення ОСГ в розмірі менше 2,0 га, мають право на збільшення ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення ОСГ. Чи маємо ми право на приватизацію землі до 2,0 га?
Відповідь юриста Андрія Барановського: Сільська рада, до якої Ви звернулися, правомірно відмовила Вам в безкоштовному виділенні земельної ділянки. Підставою було те, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться лише один раз по кожному виду використання. Така підстава передбачена частиною 4 ст.116 Земельного кодексу України.
Тепер поясню чому Вам відмовили. Це трапилось тому що в ч.6 ст. 5 Закону України "Про особисте селянське господарство", на яку Ви посилаєтесь, вказано, що громадяни, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 га, мають право на збільшення ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України, а не для особистого селянського господарства, а це два зовсім різних поняття. Поняття особистого підсобного господарства використовувалось в Земельному кодексі України 1990 року, який втратив чинність у зв’язку з прийняттям діючого сьогодні ЗКУ від 01.01.2002 року. На сьогоднішній день поняття особистого підсобного господарства в земельному законодавстві не використовується.
|