Ми проживаємо у приватизованому 2-х квартирному будинку, форма власності колективна. Наша частина будинку та земельна ділянка знаходиться з подвір'я, земельна ділянка у нас не приватизована, поскільки ми із сусідами не можимо погодити межі. На даний момент до будинку ми ходимо стежкою шириною менше одного метра, зајзду до будинку немає зовсім. Подавши заяву у селищу раду для розподілу та передачі нам земельној ділянки для подальшој приватизаціј, вони розмежували землю без урахування зајзду, подоки хата доти і земля. В тій с хемі що вони мені видали ні заходу ні зајзду немає. У 1996 році ми отримали рішення для дозволу на будівництво хліва, архітектура виготовила генплан в даному плані намальований зајзд з дороги до забудови шириною 4 метри. При розподілу землі цього плану ніхто не врахував сказавши, що він не дійсний. Підскажіть будь ласка, що мені робити і куди звертатися. Які статті ЗК посилауться на прохід та зајзд до жилого будинку.
Відповідь юриста Андрія Барановського: Відповідно до Державних будівельних норм 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», затверджені Наказом Мінбудархітектури України 05.01.1994 N 6, «Планування і забудова сільських поселень» ДБН Б.2.4-1-94, затверджені Наказом Держкоммістобудування 17.04.1992 N 44, проїзд повинен складати 3,5 метри.
Стосовно виданого Вам рішення 1996 року, раджу Вам звернути до районного відділу містобудування та архітектури, який є уповноважений в Вашому селищі, з питанням дійсності вищевказаного рішення. Селищна рада повинна надати вам дозвіл на приватизацію земельної ділянки з урахування вищезазначених норм, якщо Вам було відмовлено раджу звернутися до суду та зобов’язати селищну раду прийняти рішення згідно чинного законодавства.
|