Земельні питання Середа, 08.02.2023, 09:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту


Категорії розділу
Відеоновини по землі [22]
Новини в земельному законодавстві [49]
Новини по земельним аукціонам [15]
Корупція у земельних питаннях [16]
Земельні конфлікти [54]
Про землю для кожного [158]
Питання-відповідь [95]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Листопад » 15 » ВАШІ ПИТАННЯ ДО ЮРИСТА
22:10
ВАШІ ПИТАННЯ ДО ЮРИСТА

Ситуация такова, 5 лет назад мой отец заключил письменный договор (правда не заверенный нотариусом, но есть подписи свидетелей и самого Лисенко) с Н.Лисенко о том что, мой отец построит на его участке Дом, Н.Лисенко в замен этого отпишет 1/2 земли моему отцу на которой он тоже построил дом, сель совет дал добро на строительство, в ходе стройки выясняется что на этой земле есть совладелец некий гражданин Грузии и земля на которой они жили не была поделена...тобишь документально не понятно где чья половина... к-стате Н.Лисенко тоже являеться гражданином другой страны.... ВОПРОС: 1) Как это все узаконить? 2) Возможно ли отсудить или забрать у Лисенко и его часть земли в будущем? 3) Может ли нести Лисенко криминальную ответственность за введене в оману (ведь ему совладелец давал ген. довереность что бы он все узаконил, а он этим не воспользовался) На данный момент моего отца нет в живых..

Відповідь юриста Андрія Барановського:

Шановний Андрію, відповідно до ч.3 ст.81 Земельного кодексу України іноземні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населеного пункту у разі: 
а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; 
б) викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності; 
в) прийняття спадщини. 
Безкоштовна приватизація земельних ділянок для вищевказаних осіб чинним законодавством України не передбачена.
У зв’язку з тим, що вказана земельна ділянка не оформлена, передати її Вам у власність та відсудити у гр. Лисенко не можливо, також вище зазначена угода між Вами обов’язково мала підлягати нотаріальному посвідченню.
Відповідно до ч.1 ст.219 Цивільного кодексу України У разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним.
Статтею 190 Кримінального кодексу України передбачено, що заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою, карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, ви можете звернутися в органи внутрішніх справ з відповідною заявою.
Категорія: Питання-відповідь | Переглядів: 2072 | Додав: zemlia | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 21 2 »
avatar
0
1 Nikolay • 09:54, 31.12.2009
Чи можна укласти договір оренди земельної ділянки наданої для ведення особистого селянського господарства, якщо орендарем є юридична особа?
1-1 2-2
ComForm">
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Листопад 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2023