Земельні питання Вівторок, 03.12.2024, 05:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту


Категорії розділу
Відеоновини по землі [22]
Новини в земельному законодавстві [49]
Новини по земельним аукціонам [15]
Корупція у земельних питаннях [16]
Земельні конфлікти [54]
Про землю для кожного [158]
Питання-відповідь [95]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2008 » Липень » 16 » Рубрика Ваші питання до юриста
15:27
Рубрика Ваші питання до юриста

Доброго дня мене звати Андрій я недаво одружився в сільській місцевості де і проживаю та недавно почув по телевізорі що молодим сімям можуть помогти із виділенням земельної ділянки під забудову але ніколи я раніше не стикався із такими питаннями і незнаю куди йти і що робити, підскажіть будь-ласка чи маю я чи моя дружина право писати голові сілської ради заяву по виділення земельної ділянки під житло і які для цього потрібні документи.

Відповідь юриста Андрія Барановського:

Шановний Андрію, і ви, і ваша дружина і взагалі кожен громадянин України мають право звертатися до сільської ради із заявою про виділення земельної ділянки під житло. За законодавством України на одну особу можуть виділити до 0,25 га землі в селі, до 0,15 га в селищі або до 0,10 га в місті саме під будівництво житла.
Крім того за Земельним кодексом України, а саме за статтею 121 ви маєте право на отримання таких ділянок:

Стаття 121. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам

  1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

  а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

  б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

  в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

  г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

  ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

  д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

  2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).
Щодо того, які саме документи потрібні викладено у статті 118 Земельного кодексу України.

Стаття 118. Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами

  1. Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки.

  2. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

  3. Громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель відповідно до сільської, селищної, міської ради або районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації.

  4. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель.

  5. Передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом.

  6. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.

  7. Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству - також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення.

  8. Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

  9. Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування. ( Частина дев'ята статті 118 в редакції Закону N 1626-IV ( 1626-15 ) від 18.03.2004 )

  10. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

  11. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Сподіваюсь інформація вам допоможе.


Категорія: Питання-відповідь | Переглядів: 4738 | Додав: zemlia | Рейтинг: 3.8/4
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 Микола • 18:56, 19.12.2010
А в заяві потрібно вказатьи де має бути ця ділянка? Чи спочатку треба іти в земельний відділ?
ComForm">
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Календар

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2024