Банківські кредити на купівлю землі за два місяці подорожчали на 3%. Середня процентна ставка щодо кредитів на землю терміном на 20 років у червні становила: 19,08% річних - у гривні, 14,88% - у доларах США, 13,94% - у євро. На початок квітня вона становила: 15,95% - у гривні, 13,68% - у доларах США, 12,64% - у євро, - повідомили Корреспондент.Net у компанії Простобанк Консалтинг. Таким чином, за два місяці підвищення становило: 3,13% - у гривні, 1,2% - у доларах, 1,3% - у євро. При цьому експерти компанії визначили найбільш вигідні (ефективні) ставки щодо кредитів на землю терміном на 20 років.
Перша трійка банків, у яких вигідно брати кредит на землю в гривнях: 16,65% - Райффайзен Банк Аваль, 18,14% - Правекс-Банк, 18,79% - Надра. Якщо брати кредит у доларах, то, на думку експертів, більш вигідно взяти його в таких банках: СЕБ Банк - 12,75%, Морський транспортний банк - 12,94%, Сведбанк ( ТАС-Комерцбанк) - 13,10%.
ТОП-3 у євро виглядає так: 12,50% - СЕБ Банк, 12,60% - Сведбанк ( ТАС-Комерцбанк), 12,94% - Морський транспортний банк.
Ріст ставок на кредити на землю відбувається паралельно зростання ставок щодо інших іпотечних продуктів банку. "У деяких банках цей ріст більш помітний тільки через обмежені можливості кредитування іпотеки", - пояснює Антон Шаперенков, начальник департаменту розробки продуктів роздрібного бізнесу VAB Банку.
У той же час, за словами Світлани Лобань, начальника департаменту індивідуального Vі-Бізнеса Морського транспортного банку, ріст ставок на іпотечні кредити у цілому й земельні зокрема пов'язаний зі спробою регулювати банками ліквідність і прибутковість.
"Іпотека й автокредити - основні напрямки кредитування, вони довгострокові, а тому викликають найбільші зміни в структурі портфеля, активів у цілому й доходнлсті/прибутковості. Крім того, вони вимагають великої кількості довгострокових ресурсів, яких на цей момент більшість українських банків знайти не можуть у силу макроекономічних процесів", - говорить експерт. Як повідомлялося, за півроку вартість землі під Києвом зросла на 11%.
|