Рубрика Ваші питання до юриста - 12 Червня 2009 - Земельні питання - юридична допомога
Земельні питання Четвер, 08.12.2016, 19:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту


Категорії розділу
Відеоновини по землі [22]
Новини в земельному законодавстві [49]
Новини по земельним аукціонам [15]
Корупція у земельних питаннях [16]
Земельні конфлікти [54]
Про землю для кожного [158]
Питання-відповідь [95]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Червень » 12 » Рубрика Ваші питання до юриста
15:22
Рубрика Ваші питання до юриста
У мене з чоловіком є державні акти на право власності земельними ділянками для особистого селянського господарства , що сумарно дає 1,1 га землі. У сільській раді на нашу відповідну заяву виділили ще 0,15 га землі, проте рішенням сесії відмовили у приватизації, мотивуючи тим, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться один раз по кожному виду використання. А згідно ЗУ "Про особисті селянські господарства" ст.5 , громадяни, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення ОСГ в розмірі менше 2,0 га, мають право на збільшення ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення ОСГ. Чи маємо ми право на приватизацію землі до 2,0 га?

Відповідь юриста Андрія Барановського:

Сільська рада, до якої Ви звернулися, правомірно відмовила Вам в безкоштовному виділенні земельної ділянки. Підставою було те, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться лише один раз по кожному виду використання. Така підстава передбачена частиною 4 ст.116 Земельного кодексу України.

Тепер поясню чому Вам відмовили. Це трапилось тому що в ч.6 ст. 5 Закону України "Про особисте селянське господарство", на яку Ви посилаєтесь, вказано, що громадяни, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 га, мають право на збільшення ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України, а не для особистого селянського господарства, а це два зовсім різних поняття.
Поняття особистого підсобного господарства використовувалось в Земельному кодексі України 1990 року, який втратив чинність у зв’язку з прийняттям діючого сьогодні ЗКУ від 01.01.2002 року.
На сьогоднішній день поняття особистого підсобного господарства в земельному законодавстві не використовується.


Категорія: Питання-відповідь | Переглядів: 2119 | Додав: zemlia | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 1
avatar
1 Данка • 21:01, 01.05.2010
якщо я правильно зрозуміла, то два рази безкоштовно не можна отримати земельну ділянку за одним цільовим призначенням. а якщо подати заяву на отримання земельної ділянки для ведення садівництва чи ведення городництва?
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Червень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2016