Рубрика Ваші питання до юриста - 28 Квітня 2009 - Земельні питання - юридична допомога
Земельні питання Субота, 10.12.2016, 19:37
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту


Категорії розділу
Відеоновини по землі [22]
Новини в земельному законодавстві [49]
Новини по земельним аукціонам [15]
Корупція у земельних питаннях [16]
Земельні конфлікти [54]
Про землю для кожного [158]
Питання-відповідь [95]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Квітень » 28 » Рубрика Ваші питання до юриста
12:45
Рубрика Ваші питання до юриста
Доброго дня! Порадьте будь-ласка, як приватизувати земельну ділянку, якою я користуюсь, як один із співвласників суміжної приватної власності, якщо один із співвласників не підписує Акт узгодження земельних меж,хоча мої попередники йому акт узгодження меж підписали вже давно?

Відповідь:

Шановна Любове, відповідно до ч.1 ст.106 Земельного кодексу України власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих меж, а також відновленню межових знаків у випадках, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними.
Згідно ч.3 ст.158 Земельного Кодексу України органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства.
Статтею 159 Земельного кодексу України визначено, що земельні спори розглядаються органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів та органами місцевого самоврядування на підставі заяви однієї із сторін у місячний термін з дня подання заяви.
Після розгляду заяви відповідний орган приймає рішення, яке в 5-денний термін передається сторонам спору, рішення органу місцевого самоврядування є обов’язковим до виконання.
Виходячи з вищенаведеного раджу Вам скористатись своїми правами



.



Категорія: Питання-відповідь | Переглядів: 3557 | Додав: zemlia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 41 2 3 »
avatar
1 Alexxp • 18:40, 07.05.2009
Щодо ваших посилань на норму ч.3 ст. 158 ЗКУ, то вони безпідставні,
так як мова йде не про межі земельної ділянки, а про розподіл між співвласниками одного домоволодіння, а це в свою чергу регламентує ст. 42 ЗКУ
"2.У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може
передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників.
3. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також
належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками..."
- у разі якщо це багатоквартирний жилий будинок, а якщо мова йде про співвласників одного будинку, то слід керуватись нормою ст. 88 ЗКУ
"Володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди - у судовому порядку",
та нормою ст. 120 ЗКУ
"При переході права власності на будівлю та споруду до кількох осіб право на земельну ділянку визначається пропорційно часткам осіб у вартості будівлі та споруди, якщо інше не передбачено у договорі відчуження будівлі і споруди",
тобто в даному випадку або згода, або СУД.
При нагоді слід зазначити ще й наступне, що пп.5 п.Б ч.1 ст 33 ЗУ "Про місцеве самоврядування..." вирішення земельних спорів у порядку встановлуному законом віднесено до віддання виконавчих органів (ВИКОНКОМ) сільських, селищних...., рад.
avatar
2 zemlia • 22:56, 07.05.2009
Дякую за зауваження, але з чого ви взяли, що в питанні йдеться про співласників домоволодіння? В питанні йдеться про співвласників суміжної приватної власності, а саме земельної ділянки
1-1 2-2 3-3
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2016